Mand stukket med kniv i Holbæk

Holbæk: En 50-årig mand fra Holbæks opland blev i går eftermiddag stukket ned med en kniv i Bysøparken i Holbæk af en bekendt.Det skriver Holbaekonline.dk.

Knivstikkeriet skal være sket efter en uoverensstemmelse mellem den 50-årige og en 46-årig mandlig bekendt.

Den 50-årige har fortalt politiet, at den 46-årige havde været aggressiv og viftet med en kniv og efter en uoverensstemmelse havde den 46-årige stukket ham med en kniv.

Det lykkedes hurtigt politiet at finde frem til den 46-årige, som blev anholdt i Bysøparken. Han var i besiddelse af en kniv, men han nægter at have stukket den 50-årige.

Politiets jurister skal nu vurdere, om den 46-årige skal fremstilles i grundlovsforhør med krav om varetægtsfængsling.

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.